Latest Album

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut rhoncus risus mauris, et commodo lectus hendrerit ac.

banner
Dora Lewis

SÖZERİ KİMDİR?

23 Ocak 1982’ de Almanya’da doğan Sözeri’nin müzikle gerçek manada ilk buluşması lise yıllarında oldu. Antalya İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda 2 sene yarı zamanlı olarak eğitim gördü. Bu eğitim sırasında hocalarının yönlendirmesi ile konservatuar sınavlarına hazırlandı ve ilk denemesinde Yıldız Teknik Üniversitesi – Sanat ve Tasarım Fakültesi, Fasıl Şarkıcılığı bölümünü kazanarak profesyonel müzik eğitimine başlamış oldu.

Üniversite hayatı boyunca bir çok özel organizasyonda sahne alan Sözeri, bu sahne performanslarının yanında Bedük, Metin Arolat gibi bir çok sanatçıya sahnede back-vokal yaparak eşlik etti. Pek çok albüme de back-vokal anlamında destek veren Sözeri, Hüseyin Karadayı – Funky-C albümü olan Miracles’daki Melis Sökmen’in seslendirdiği “I Love You” isimli şarkının Türkçe sözlerini yazdı.

Sözeri eş zamanlı olarak radyolarda duyulan bir çok markanın jingle’ını seslendirerek sürekli olarak dinleyicilerle buluştu. Jingle çalışmalarının yanında yine bir çok markanın reklam yüzü olarak oyunculukta da performans sergileyen Sözeri, TV ekranında da izleyenlerin fazlasıyla aşina olduğu pek çok projede yer aldı.

İlk albümü “Aşk Diye Bir Şey Var” ile müzik dünyasına ilk adımını atacak Sözeri, hem yüzü hem sesiyle defalarca kez buluştuğu dinleyici ve izleyicilere bu kez kendi imzasını taşıyan şarkıları aracılığıyla seslenecek.